Acun: Anadolu Sağlık-Sen olarak şube olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz « Gazete Baskın

28 Mayıs 2024 - 19:04

Acun: Anadolu Sağlık-Sen olarak şube olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz

Acun: Anadolu Sağlık-Sen olarak şube olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz
Son Güncelleme :

04 Aralık 2022 - 11:45

102 views

Anadolu Sağlık-Sen Diyarbakır temsilciliği üyeleri arasında dayanışma ve kaynaşmayı artırmak amacıyla etkinlik düzenlendi

Kayapınar ilçesinde bulunan bir lokanta Salonunda Üyeleri ile bir araya gelen Anadolu Sağlık-Sen, çalışanların özgür ve cesur sesi olarak şube olma yolunda emin adımlarla yürüyor.

Anadolu Sağlık-Sen İl Başkanı M. İhsan Acun,  Çalışanların sendikalarına büyük teveccüh gösterdiğini ve destek verdiğini söyledi. Acun, Çalışanlardan Yapılan Kesintilerin maksimum düzeyde çalışanlar için harcandığını, çalışanların dertleri ile dertlendiklerini, sağlık çalışanlarının taleplerini hiçkimseden çekinmeden dile getirdikleri için de çalışanlardan ciddi şekilde rağbet gördüklerini ifade etti.

Hem Sendika Yöneticisi Hem de idarecilik yapanların çalışanlar üzerinde büyük baskı kurduğunu hukuk tanımadığını keyfi muamelelerde bulunduğunu bu nedenle çalışanların özgürce sendika seçme iradelerinin engellendiğini ifade eden Anadolu Sağlık-Sen İl başkanı Sağlık Bakanlığına Çağrıda bulunarak Sendika Yönetim, Disiplin ve Denetim Organları ile Sendika Temsilciliği görevi bulunanların idareci yapılmaması gerektiğini ifade ederek, Danıştay kararlarına aykırı davranan idarecilerin de davalarda sorumlu tutulması ve dava masraflarının rücu edilmesi gerektiğini dile getirdi. Bu iki hususun çalışma hayatında çalışanlar için büyük önem arz ettiğini ifade eden Anadolu Sağlık-Sen İl başkanı eşit şartlarda mücadele etmelerinin buna bağlı olduğunu ve bu hususun Sendikalar arası rekabetin olması açısından, çalışma hayatı ve çalışanlar açısından hayati derecede olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.