CUMHURBAŞKANLIĞI SOSYAL POLİTİKALAR KURULU EDİRNE’DE OLACAK « Gazete Baskın

27 Eylül 2023 - 20:43

CUMHURBAŞKANLIĞI SOSYAL POLİTİKALAR KURULU EDİRNE’DE OLACAK

CUMHURBAŞKANLIĞI SOSYAL POLİTİKALAR KURULU EDİRNE’DE OLACAK
Son Güncelleme :

24 Ekim 2022 - 20:16

121 views

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politika Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan başkanlığındaki heyet Edirne’de bir dizi ziyaretlerde bulunacak, çalışma etkinleri gerçekleştirecek.
Kurul üyeleri Prof. Dr. Edibe Sözen, Prof. Dr. Lütfi Hak Alpkan, Dr. Murat Yılmaz, Dr İbrahim Altan’tan oluşan heyet son 20 yılda uygulanan sosyal politikaları vatandaşlarıla ve yerel aktörlerle istişare etmek, paydaşların sorunlarını ve çözüm önerilerini yerinde (yerelde) dinlemek, durum ve tespitlerden yola çıkarak sosyal sorunların çözümüne yönelik politika stratejileri geliştirmek, 2023 ve 2053 hedeflerimize ulaşmak için teknolojik gelişmelerin hız kazandığı bir dönemde ihtiyaç duyulan yeni sosyal politika alanlarını ve gelecekte risk oluşturacak sorunları belirlemek, İl Temsilcilerinin kendi alanlarıyla ilgili dile getirdikleri sorunlara yönelik ortak bir anlayışı ve kurumlar arası eşgüdümü sağlamak, “sosyal Politikalar Strateji Belgesi’nin ana çerçevesini oluşturmak için bilimsel bir veri tabanı oluşturmak amacıyla programlara katılacak. Programda Aile, Kadın ve Çocuklarımızın Sorunları ve Çözüm Yolları, Engelli ve Yaşlılarımızın Sorunları ve Çözüm Yolları, Gençlerimizin Sorunları ve Çözüm Yolları, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Konularında Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları, Sosyal Yardım, Yoksulluk ve İstihdam Konularında Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları, Şehit Yakınları ve Gazilerimizin Sorunları ve Çözüm Yolları, Ekonominin Farklı Sektörlerinde Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları konu başlıkları ele alınacak.
3 gün boyunca kentte bulunacak heyet programına Vali H. Kürşat Kırbıyık ziyareti ile başlayacak ardından program kapsamında sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları temsilcileriyle bir araya gelecek. Çalışmalar hakkında yarın saat 17.30 Edirne Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda basın bilgilendirilecek.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.