Diyarbakır Kuyumcular Odası’nda meclis ve semt temsilciliği dönemi « Gazete Baskın

1 Mart 2024 - 12:13

Diyarbakır Kuyumcular Odası’nda meclis ve semt temsilciliği dönemi

Diyarbakır Kuyumcular Odası’nda meclis ve semt temsilciliği dönemi
Son Güncelleme :

16 Eylül 2022 - 14:37

44 views

Diyarbakır Kuyumcular Odası (DİKO) son dönemlerde hayata geçirdiği yeniliklere iki önemli kararı daha ekledi. Sektörün sorunlarına daha iyi çözümler üretmek amacıyla 20 kişiden oluşan meclis ve 14 kişilik semt temsilciliği olayını başlatarak bunu Türkiye’de hayata geçiren ilk kuyumcular odası olduklarını belirten DİKO Başkanı Mehmet Yüksel,”Daha önce aidat ödemeyen esnafımız şimdi gönüllü bağış yapacak düzeye geldi. Oda yönetimi olarak en büyük başarımız, esnafla karşılıklı güven ortamı oluşturmak oldu. Meclis ve temsilcilik kararlarıyla esnafımızla olan dayanışma ruhunu artırmış durumdayız.” diye konuştu.

Amaç, Ortak Akılla Sorunları Çözmek

Sahte altına karşı verdiği mücadele ile Türkiye’nin gündemine oturan Diyarbakır Kuyumcular Odası (DİKO) oda tarihinde bir ilk olan ve Türkiye’nin diğer illerine de örnek olan iki önemli kararı hayata geçirdi. 20 kişiden oluşan oda meclisi ve 14 kişinin görev aldığı semt temsilciliğini işlev hale getiren DİKO yönetimi, böylelikle sektörün sorunlarını ortak akıl politikası ve pratik yöntemlerle çözmeyi planlıyor.

Esnafın yararına olan 17 maddelik yönetmelik hazırlayarak hayata geçirdiklerini belirten DİKO Başkanı Mehmet Yüksel,meclis ve temsilcilik kararlarının çok ciddi sonuçlarını gördüklerini söyledi.

Daha önce odaya aidat ödemekten kaçınan esnafın, sağlanan karşılıklı güvenden sonra gönüllü bağış yapacak duruma geldiğini belirten Başkan Yüksel, oda yönetimi, meclis ve temsilcilerin hemen her akşam bir araya gelerek sektörün sorunlarını masaya yatırdığını kaydetti.

“Diyarbakır’ı Yenide Sektörde Söz Sahibi Şehir Haline Getireceğiz”

Sahte altına karşı başlattıklarını mücadelenin esnafın desteğiyle başarıya ulaştığını belirten Yüksel,”Kararları hep birlikte alıyoruz. Burayı ortak akılla yönetiyoruz. İlk defa meclis ve semt temsilciliği sistemini getirdik. Buralarda görev yapan arkadaşlarımız tam yetkilidir. Esnafımız sorunlarını birebir kendilerine iletiyor. Daha sonra temsilcilerimizin katılımıyla oda yönetimi ve oda meclisi olarak kararlar alıyoruz. Esnafın yararına olan kararları hızlı şekilde alıp hemen uyguluyoruz. Sahte altına karşı verilen mücadelede başarılı olduk, diğer iller bizi örnek almaya başladı. Meclis ve semt temsilciliği sistemiyle de Diyarbakır öncü şehir olacak. 17 maddelik yönetmeliğimiz, kurallarımız var. Hep birlikte Diyarbakır’ı yeniden bu sektörde lider ve söz sahibi şehir haline getireceğiz inşallah” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.