MHP İL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜN’ÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI « Gazete Baskın

13 Haziran 2024 - 00:17

MHP İL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜN’ÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

MHP İL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜN’ÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Son Güncelleme :

29 Ekim 2022 - 16:01

48 views

MHP Adıyaman  İl Başkanı Hüseyin Özgün, “29 Ekim Cumhuriyet Bayram”ından dolayı bir kutlama mesajı yayımladı,

MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, “Bu topraklara vurulan tarih öncesi Türk mührü, kıyamete kadar kalacak” ifadesinde bulundu.
“Koca bir cihan devletini liğme liğme etmek suretiyle Türk Milletini ve Türklüğü tarih sahnesinden silme gayretinde bulunan emperyalist ve küresel güçler içteki bulunan yerli iş birlikçileri sayesinde bu gayelerine kısmen ulaşmışlar, bölüşülen ve parçalanan topraklarımız uzun süre düşman çizmesi altında inim inim inlemiştir” ifadesinde bulunan MHP İl Başkanı Özgün, mesajını şu şekilde sürdürdü:
“Bu vahim durum Türk Milletinin Yüksek İmanı ve kararlılığı karşında Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ve onun arkadaşları tarafından Samsun’da atılan ilk adım ve devamında verilen büyük mücadele sonucu düşmanlar topraklarımızdan kovulmuş, geldikleri gibi geri gönderilmiştir.
Anadolu Topraklarına yeniden vurulan Türk mührü sonucu, 29 Ekim 1923 günü, Türk Milletinin karakterine ve medeniyet anlayışına uygun olan Cumhuriyet sistemi ilan edilerek, Türk Milletinin yeniden vatan yaptığı bu topraklar da kıyamete kadar kalması sağlanmıştır. Bugün idrak ettiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük zorluklar, çile, ızdırap ve meşakkat sonucu bizlere emanet edilmiş bu emanetin ilelebet kalması konusunda da tavsiyelerde bulunmuştur.
Bugün geldiğimiz nokta da görünen manzara, endişeli ve kaygılı bir durum sergilemektedir. Bundan 99 yıl önce ki Türklüğü ve Türk Milletini Anadolu’dan kovmaya çalışan küresel ve emperyalist güçler bugün de aynı şekilde yerli iş birlikçilerin sayesinde Türk Milletinin ve Cumhuriyetin değerlerini yıpratmak ve ortadan kaldırmak için ellerden gelen sinsi ve tehlikeli oyunları oynamaktan çekinmemektedirler.
Bu durum karşısında Büyük Türk Milleti dün olduğu gibi bugün de sağduyusu ve sarsılmaz iradesi ile karşı koyacak bu çirkin ve sinsi oyunu oynayanlara ağır bir tokat vuracaktır.
Unutulmamalıdır ki!
Bu topraklara vurulan tarih öncesi Türk mührü, kıyamete kadar kalacak, Türkün ve Türk Milletinin azmi karşısında içten ve dıştan plan kurmaya kalkışan hainler emellerine ulaşamayacaklardır. Bu topraklar dün Türk’tü bugün de Türk yarın da Türk olarak kalmaya devam edecektir.
Zihinlerinde ve beyin arkalarında Yeni Türkiye safsatasıyla aldatmaya ve kandırmaya çalışan siyasi düşünceye sahip olanlar, koca bir geçmişi olan Türk Milletinin bu topraklarda kurmuş olduğu son kale olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 99 yıl yaşadığı gibi kıyamete kadar da ilelebet yaşayacağını hiç kimse unutmamalıdırlar.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin Kuruluşunun 99. Yılını kutlarken, bu uğurda hayatlarını feda eden şehitlerimize ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarına Allah rahmet diliyorum.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.