Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Ergin: Belediyedeki şaibeli ihaleler derhal iptal edilsin! « Gazete Baskın

10 Haziran 2023 - 07:58

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Ergin: Belediyedeki şaibeli ihaleler derhal iptal edilsin!

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Ergin: Belediyedeki şaibeli ihaleler derhal iptal edilsin!
Son Güncelleme :

22 Mart 2023 - 15:53

19 views

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Ergin yaptığı basın açıklamasında, mülkiyeti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait Kayapınar ilçe sınırlarında bulunan imarlı konut fonksiyonlu beş arsanın satışına karşı çıkarak, “Şaibeli arsa satışları belediyenin icraatidir”dedi.

Seçim döneminde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin beş arsayı satışa sunmasını doğru bulmadığını söyleyen Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Ergin, Seçim sonrası iktidarın ve emanetle yönetilen belediyenin halkça seçilmemiş yetkililerinin endişeleri var ki arsa satışları alelacele ilana çıkarılıyor. Seçimler yaklaştıkça devlete ait, belediyelere ait arsalar, verimli alanlar bir bir elden çıkarılmaya başlandı. Diyarbakır da bundan nasibini alıyor.” açıklamasında bulundu.

KAYAPINAR’DA BEŞ ALAN SEÇİM ÖNCESİ İVEDİLİKLE SATIŞA SUNULDU

Kayapınar sınırlarında beş alanın resmîyette 11 Ocak 2023 Tarih ve 08 Sayılı Meclis Kararı ile alalacele satışa sunulduğunu söyleyen Ergin, Seçimlere iki ay bile kalmadan bu satış neyin nesidir? Yangından mal mı kaçırılıyor? Bu konut alanları toplamı; 97.363 metrekare. İstenen Muhammen bedel; 596.349.416 TL.Yerel ve ulusal basında 16-23 Mart 2023 Tarihinde satış için ilan verilmiş. İktidarın eliyle 25265-66-76-77-78 nolu adalar, satışa sunulmuş.Tümü konut imarlı ve Diyarbakır’ın en değerli arsaları.Büyükşehir Belediyesi’ne atanan Sayın Vali ile daire başkanlıklarına getirilenler, mevcut iktidarın emri gereğince 596.349.416 TL Muhammen bedel biçilen 97.363 metrekareyi elden çıkartıp Depremzede kardeşlerimize Toplu Konut yapacağını mı duyuracak? Seçim döneminde iken bu satış, akla birçok soru getiriyor.”ifadelerini kullandı.

İHALELER DERHAL İPTAL EDİLSİN! 

Satışların şaibeli olduğunu söyleyen Abdurrahman Ergin, Diyarbakır’dan ve şehir dışından ihaleye katılacak firmaların dikkatli olması gerektiğinin altını çizerek, Resmî kurumlar, yetkililer bu duruma el koymalı, zamanı varken ihaleyi iptal etmelidir. Eğer satılması, el değiştirilmesi gerekiyorsa seçim sonrası beklenmelidir. Bir aceleleri olan bu baylar, yangından mal kaçırır gibi bu beş adayı kimselere peşkeş çekemez.Konut alanı için değerli olan bu arsalar, birilerine resmî işlemlerle satılırsa biz Saadet Partisi olarak gereken hukuki her işlemi yapacağız.” şeklinde konuştu.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.