Sağlık emekçileri Ankara’yı beyaza boyadı « Gazete Baskın

28 Mayıs 2024 - 20:38

Sağlık emekçileri Ankara’yı beyaza boyadı

Sağlık emekçileri Ankara’yı beyaza boyadı
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2022 - 12:08

124 views

Ankara’da sağlık emek ve meslek örgütlerinin çağrısıyla, ülkenin dört bir yanından sağlık emekçileri ve hekimlerin katılımıyla “Beyaz Miting” düzenlendi.

 

Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Emek Bizim Söz Bizim, Sağlık Hepimizin” şiarıyla Ankara Anıt Park’da düzenlediği miting başladı. Yurdun bütün şehirden gelen sağlık emekçileri, “Emek bizim, söz bizim”, ” Yaşasın emeğimiz”, “Emek bizim söz bizim yürüyoruz umuda”, “Direne direne kazanacağız”, ” Anadilde eğitim, Anadilde sağlık” sloganlarıyla alanları doldurdu.

Mitinge genç sağlıkçıların katılımının yoğun olması dikkat çekti. “Yaşamak, yaşatmak istiyoruz“, “Sağlık haktır, satılamaz”, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” sloganları atılan mitinge hekim ve sağlık emekçilerin yanı sıra, HDP ve CHP milletvekilleri ile parti temsilcileri, EMEP, Halkevleri, KESK, DİSK, TMMOB, İHD ve demokratik kitle örgütleri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

‘TALEPLERİMİZ BİZİM, SİZİN, HEPİMİZİN’

Miting alanında konuşan TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, şunları kaydetti: “Emeğimizi değersizleştirenlere karşı, bizi küçücük poliklinik odalarına sıkıştırıp birbirimizden ayıranlara, performansa mecbur edip yoksullaştıranlara, sağlıkta dönüşümün tahrip ettiği sağlığımızı günah keçisi yapanlara, bitmeyen nöbetlere hapsedip tüketerek kamyon altına sürenlere inat, değerimizin farkındayız. Biz sağlığımızı korumak için, nitelikli, etik değerlerimizle bütünleştirdiğimiz bir hekimliği sürdürebilmek için mücadele ederken, bugün Ankara’da hep birlikte ‘Emek bizim, söz bizim; sağlık hepimizin’ diye bir kez daha seslerimizi, direncimizi birbirine katıyoruz. Taleplerimiz bizim, sizin, hepimizin.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.