Kılıçdaroğlu: Gençlerin tarihsel bir sorumluluğu var « Gazete Baskın

27 Ocak 2023 - 11:12

Kılıçdaroğlu: Gençlerin tarihsel bir sorumluluğu var

Kılıçdaroğlu: Gençlerin tarihsel bir sorumluluğu var
Son Güncelleme :

04 Ekim 2022 - 15:11

10 views

Son dakika haberi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’na katıldı. 

Kılıçdaroğlu’nun buradaki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

”Türkiye’deki her gencin istediği gibi giyinebilmesini, istediği gibi düşünebilmesini istiyorum. Özgürlük, huzur istiyorum. Adaletin olmadığı bir yerde hak, hukuk, adalet ve devlet olmaz.

”EN BÜYÜK GÜCÜM BUGÜNÜN GENÇLERİ”

En büyük gücüm bu ülkenin gençleri. 7,5 milyon genç sandığa gidip ilk kez oy kullanacak. Ve bu gençlerin tarihsel bir sorumluluğu var. 7,5 milyon ya dikta yönetimini ya da demokrasiyi seçecek. 

Kavgasız bir Türkiye istediğimizi 24 saat çalışarak herkese anlatacağız. 

Dezenformasyon yasasına biz karşı çıktık, geri çektiler. Şimdi parlamento açılıyor ilk getirdikleri yasa bu . Hala gerçek dışı haber yapılıyorsa, tazminat talep edebiliyorsunuz. Yani bu durumlarda hukuk size yardımcı oluyor. Ama AK Parti bununla yetinmiyor.

”GELİYOR GELMEKTE OLAN”

Basın İlan Kurumu’nu, Basın İnfaz Kurumu’na çevirdiler. Demokrasi bir gazeteye ilan yasağı getirmek değildir. Ödediğiniz vergileri havuz medyasına aktarıyorlar. Geliyor gelmekte olan. 

”GENÇLERİMİZ DOĞRU YOLU BULACAKTIR”

Bütün bunlar yetmiyormış gibi, özgür medyası susturmak için yeni yollar arıyorlar. Ama hangi yolu bulurlarsa bulsunlar bizim ülkenin gençleri doğru yolu bulacaktır.

“HANGİ FAİZİ İNDİRDİLER?”

Biz faize karşıyız diyorlar, indireceğiz diyorlar. Soru şu hangi faizi indirdiler? Merkez Bankası’nın bankalara açtığı faizi indirdiler. Üretenin, alın teri dökenlerin faizini indirmediler. Vatandaşın devlete borcu varsa? O faiz yüzde 30. Bankaların yüzde 400 kar elde etmesinin nedeni faizler arasındaki fark. Bu zihniyeti de değiştireceğiz. 

Birisi ‘Sırf daha iyi arabaya binmek, daha iyi telefon kullanmak gibi süfli nedenler için başka ülke kapısına gidenlere acıyarak bakıyorum’ diyor. Bu dili sakın kullanmayın, insanlarınıza saygı duyun. Kendi gençlerinize neden böyle bir dil kullanıyorsunuz? Sen iş buldun da gençler çalışmadı mı? 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER

Tarihin her anında kendini egemen olarak gören işgalciler tarafından Kürdistan coğrafyası sömürülmüş, doğası katledilmiş, bugün gelinen noktada kırım daha kirli yöntemlerle devam ettirilmektedir. Özellikle AKP iktidarıyla birlikte, faşizm her alana sirayet etmiş, kırım hız kazanmış, tarihimize, kültürümüze, doğaya saldırılar en acımasız boyutlara ulaşmış, hafızayı yok etme üzerine sürdürülen politikalarla Kürt halkı hedef haline getirilmiştir. Savaş pratiklerinin bir sonucu olarak, yıllardır sistematik olarak devam eden orman yangınlarıyla bir ekosistem yok ediliyor. Günlerce yangınlar devam etmesine rağmen müdahale edilmemesinin yanında, yangına müdahale etmek isteyen yurttaşlar engelleniyor. Kürdistan’da yakılan ormanlar ırkçı politikalar sebebiyle basında, sosyal medyada yer almıyor, ekoloji örgütlerince görünmez kılınıyor, yeteri kadar ses yükselmiyor. Orman yangınlarıyla yok edilmelerden sonra, bugün kırım farklı boyutlara ulaştı. Şırnak başta olmak üzere Kürdistan’ın farklı bölgelerinde ağaç kesimleri gerçekleştirilmektedir. Ekolojik varlıklar; savaş pratiğiyle gözlerimizin önünde her gün yok ediliyor. Yok etmenin yanında ranta da dönüşen bu saldırılarla, bir insanın bedeninden uzuvları sökülürcesine, ağaçlar topraktan kökleriyle sökülüp kamyonlarla farklı illere taşınıp, satılıyor. Bizler tarihine, kültürüne, değerlerine, doğaya sahip çıkanlar olarak; bir yaşamın son bulmaması adına 17 Eylül’de Cizre’de buluşuyoruz. EKOLOJİ; toplumuyla, ormanıyla, havasıyla, suyuyla vardır. Toplumsal hakikatimizle sesimizi yükseltiyoruz;  gençler, kadınlar, sivil toplum örgütleri, partiler, dernekler, sendikalar, odalarla birlikte ve toplumun her kesimini ve bir bütün olarak Türkiye ve Kürdistan halkları olarak ‘talana ve soykırıma karşı özgürlük’ diyerek Cudi’ye yürümek üzere Cizre’ye davet ediyoruz.
Tarihin her anında kendini egemen olarak gören işgalciler tarafından Kürdistan coğrafyası sömürülmüş, doğası katledilmiş, bugün gelinen noktada kırım daha kirli yöntemlerle devam ettirilmektedir. Özellikle AKP iktidarıyla birlikte, faşizm her alana sirayet etmiş, kırım hız kazanmış, tarihimize, kültürümüze, doğaya saldırılar en acımasız boyutlara ulaşmış, hafızayı yok etme üzerine sürdürülen politikalarla Kürt halkı hedef haline getirilmiştir. Savaş pratiklerinin bir sonucu olarak, yıllardır sistematik olarak devam eden orman yangınlarıyla bir ekosistem yok ediliyor. Günlerce yangınlar devam etmesine rağmen müdahale edilmemesinin yanında, yangına müdahale etmek isteyen yurttaşlar engelleniyor. Kürdistan’da yakılan ormanlar ırkçı politikalar sebebiyle basında, sosyal medyada yer almıyor, ekoloji örgütlerince görünmez kılınıyor, yeteri kadar ses yükselmiyor. Orman yangınlarıyla yok edilmelerden sonra, bugün kırım farklı boyutlara ulaştı. Şırnak başta olmak üzere Kürdistan’ın farklı bölgelerinde ağaç kesimleri gerçekleştirilmektedir. Ekolojik varlıklar; savaş pratiğiyle gözlerimizin önünde her gün yok ediliyor. Yok etmenin yanında ranta da dönüşen bu saldırılarla, bir insanın bedeninden uzuvları sökülürcesine, ağaçlar topraktan kökleriyle sökülüp kamyonlarla farklı illere taşınıp, satılıyor. Bizler tarihine, kültürüne, değerlerine, doğaya sahip çıkanlar olarak; bir yaşamın son bulmaması adına 17 Eylül’de Cizre’de buluşuyoruz. EKOLOJİ; toplumuyla, ormanıyla, havasıyla, suyuyla vardır. Toplumsal hakikatimizle sesimizi yükseltiyoruz; gençler, kadınlar, sivil toplum örgütleri, partiler, dernekler, sendikalar, odalarla birlikte ve toplumun her kesimini ve bir bütün olarak Türkiye ve Kürdistan halkları olarak ‘talana ve soykırıma karşı özgürlük’ diyerek Cudi’ye yürümek üzere Cizre’ye davet ediyoruz.